Logo Woondienst Roeselare

Project

Proef Wonen

remi-walle-UOwvwZ9Dy6w-unsplash.jpg

Proefwonen logo.png

Wat is proef-wonen?

Proef-Wonen creëert een woonaanbod waarbij woongelegenheden gekoppeld worden aan integrale begeleidingstrajecten. Dit houdt in dat bepaalde personen een prioriteitscode kunnen bekomen binnen de sociale huisvesting, op voorwaarde dat ze tot de doelgroep behoren en minstens één jaar door de aanmeldende dienst worden begeleid.

Doelgroep

We onderscheiden 2 doelgroepen (alleenstaanden/koppels/gezinnen) Mensen die op de woonmarkt willen komen maar onvoldoende woonervaring hebben. Zij vinden vaak moeilijk een woning, de stap naar zelfstandig wonen is soms (te) groot...

Mensen die reeds zelfstandig wonen, maar problemen ondervinden om op een zelfstandige manier te leven en te wonen.

Voorwaarden

Deze 5 voorwaarden zijn bepalend om al dan niet voor Proef-Wonen in aanmerking te komen:

  • Voldoen aan inschrijvingsvoorwaarden sociale huur
  • Bereidheid begeleiding te aanvaarden in de vorm van een integraal leertraject
  • Over een zeker leerpotentieel beschikken
  • Over voldoende zelfinzicht beschikken
  • Gebrek aan een alternatieve/beter passende woonvorm

Hoe aanmelden

Download hier de handleiding om kandidaten aan te melden. Het aanmeldingsformulier zelf, vindt u hier.

Nieuws

Raadpleeg de nieuwsbrieven voor meer info:

Contact

Roeselare

Floortje Scheldeman (Roeselare): 051 80 59 72 floortje.scheldeman@roeselare.be

Peggy Six (regio Roeselare): 051 26 24 38 peggy.six@roeselare.be

Tielt

Joline Snauwaert: 051 42 81 85, joline.snauwaert@tielt.be

Nathalie David: 051 42 81 81, nathalie.david@tielt.be

Izegem

Annelies Vierstraete: 051 32 14 93 annelies.vierstraete@woondienst.be

Maaike Debruyne: 0473 37 13 59 maaike.debruyne@woondienst.be